Deze lange en ouderwetse jongensnaam is helemaal terug van weggeweest

23.02.2025 12:52

Een klassieke, koninklijke naam die lange tijd minder populair was, maar nu weer in opkomst lijkt te zijn. Want we kiezen al jaren voor korte jongensnamen, maar nu lijkt deze ene langere naam helemaal terug te zijn van weggeweest.

Dat is Frederik! Dat is inderdaad een lange, klassieke naam die weer helemaal terug is.

Frederik is een Germaanse naam, afgeleid van fridu (vrede) en rik (heerser of koning). De naam betekent dus letterlijk “vredevorst” of “heerser van de vrede”. De naam Frederik heeft in Nederland een rijke geschiedenis en wordt nog steeds gekozen, zij het in beperkte mate. In 2023 kregen 30 jongens deze naam, en in de afgelopen vijf jaar zijn er 152 jongens Frederik genoemd.

Frederik was lange tijd een veelvoorkomende naam, vooral onder Europese vorsten. In Nederland was de naam vroeger erg populair, maar zakte hij later wat weg. Nu zien we dat ouderwetse namen weer een comeback maken, en Frederik past daar perfect bij. Andere lange jongensnamen die weer terugkomen, zijn bijvoorbeeld Alexander, Sebastiaan, Vincent of Floris.